38. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ PROGRAMI AÇIKLANDI

Türkiye’nin en önemli festivallerinden biri olan İstanbul Film Festivali bu sene otuz sekizincisi ile sanatseverler ile buluşuyor. 5 – 16 Nisan 2019 tarihlerinde seçilen özel filmleri sinema hayranlarının karşısına çıkaracak olan festivalde ödüller kimlere gidecek merak ediliyor.

Maksim Mrvica Türkiye’de

Saniyede 16 nota çalabilen, Dünya’nın en hızlı parmaklarına sahip Hırvat sanatçı Maksim Mrvica Türkiye’ye geldi. 20 Mart 2019 tarihinde Cemal Reşit Rey konser salonda gerçekleşen konser, doğal olarak, çok büyük ilgi gördü.

Mixer Sessions IV’den Açık Çağrı

Mixer sanat galerisi açıldığı ilk zamandan bu yana yeni ve yetenekli Türk sanatçıların kendilerini göstermesi amacına yardımcı olmaktadır. Özellikle Türkiye’de yetişen ama sesini duyurma fırsatı bulamayan kişilere erişmeyi hedefleyen Mixer, 2016 yılından bu yana genç yetenekler için sergi açmaktadır.

Mixer Galeri’de yeni sanatçıların kendilerini tanıtmasına odaklanan Mixer’in yaptığı yarışma ile alanında güçlü sanatçılarla beraber, yeni yetenekleri keşfetmektedirler.

Aksaray’da Tiyatro Günleri

Aksaray’da Tiyatro günleri yaşanıyor. Aksaray kültüre ve sanata doyuyor. Aksaray’da kültür sanat etkinlikleri kapsamında yeni oyunlar sergileniyor.

Aksaray’da kültür sanat etkinlikleri kapsamında oynanan yeni bir oyun izleyenlerden tam not aldı. Aksaray Belediyesinin katkıları ile sahnelenen “Benimle Delirir misin?” isimli oyun izleyenler tarafından çok sevildi.

Nevşehir’de Kadınlar Sanat ile Buluşuyor

Nevşehir’in en güzel ilçelerinden biri olan Avanos’da güzel bir gelişme yaşanıyor. Belediye tarafından kadınların eğlence ile beraber çeşitli eğitimler alarak hoşça vakit geçirebilecekleri ve sosyalleşecekleri bir merkez açılıyor.