Pop Müziğin Yeni Yetenekli Yıldızları

Türk pop müziğinin yıldız isimlerini saymamız istense, yaklaşık yirmi yıldır aynı isimler akla gelir. Bazı sanatçılar, müziğe başladığı yıldan itibaren en çok sevilen sanatçılar listesinin hep en başında gelir. Bu tür doğuştan yetenekli sanatçıların pop müziğe katkısı yadsınamaz ama dinleyiciler yeni isimleri de artık en başarılılar listesinde görmek istiyor. Müzikteki teknolojik gelişmeler ve ilerlemeler sayesinde neyse ki artık devir değişti. Pop müziği bambaşka bir kulvara girdi. Artık yeni, yetenekli ve etkileyici yıldızlar doğdu ve doğmaya devam ediyor. Yeni yetişen gençler için müzik ikonlarının isimleri değişti. Müzik duayenleri aynı etkisini sürdürüyor ama yeni isimler de özellikle gençler arasında popülerlik kazanmaya başladı.

Yeni, Yetenekli ve Çılgın: Aleyna Tilki

Aleyna Tilki, Türkiye’de bir yetenek yarışmasında tanıdı. Arkadaşları ile oluşturduğu küçük bir grubun solisti olarak güzel sesiyle bir türkü söyledi. Beklenen sıralamalara giremedi ama akıllara kazındı. Daha sonra sessiz sedasız bir projeye girişti ve şarkısı piyasaya çıktığında sadece gençleri değil tüm müzikseverleri etkiledi. Bu sayede etkisinin ve başarısının tek parçalık olmadığını kanıtladı. Genç müzisyen daha sonra çıkardığı şarkıların kalitesiyle farkını ortaya koydu. Her yaptığı merak edilen Aleyna Tilki’nin uzun yıllar pop müziğe yön vereceği şimdiden belli.

Yakışıklı, Yetenekli ve Farklı: Edis

Müzik eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan Edis, bu alanda yeteneklerini sergilemek için Türkiye’nin karşısına ilk defa solist olarak çıkmıştır ve söylediği şarkılarla fırtınalar estirmiştir. Edis bir yandan şarkı söyler, bir yandan da dans eder. Fakat danslarında sıradan figürler değil dünya yıldızları gibi özel koreografiler kullanır. Edis’in yakışıklılığını gölgede bırakan yeteneklerinden en önemlisi kendi söz ve bestelerini yapmasıdır.

Yakışıklı, Duygusal ve Yetenekli: İlyas Yalçıntaş

İlyas Yalçıntaş’ın serüveni öncelikle internette yayımladığı bir video ile başladı. Kendine has yorumu ve farklı sesi ile pek çok insanın ilgilisini çekti. Videosu da zaman içinde yayıldı. Bununla beraber yeni yeteneklerin keşfedildiği bir müzik yarışmasına katıldı. Uzun ömürlü olmayan o yarışmada adı en çok duyulan kişi oldu. Kendi parçalarını yapan, duygusal sözler yazan İlyas Yalçıntaş’ın farklı tondaki sesi ile müzik dünyasının en uzun ömürlü isimlerinden biri olacağı şimdiden belli.