Mixer Sessions IV’den Açık Çağrı

Mixer sanat galerisi açıldığı ilk zamandan bu yana yeni ve yetenekli Türk sanatçıların kendilerini göstermesi amacına yardımcı olmaktadır. Özellikle Türkiye’de yetişen ama sesini duyurma fırsatı bulamayan kişilere erişmeyi hedefleyen Mixer, 2016 yılından bu yana genç yetenekler için sergi açmaktadır.

Mixer Galeri’de yeni sanatçıların kendilerini tanıtmasına odaklanan Mixer’in yaptığı yarışma ile alanında güçlü sanatçılarla beraber, yeni yetenekleri keşfetmektedirler.

2019 yılında üçüncüsü düzenlenecek olan Mixer Sessions IV, 14 Haziran – 4 Ağustos tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açacak. Ve şimdi de 13 Nisana kadar hangi eserlerin sergileneceğini seçecekler.

Üniversitelerin sanat bölümlerinde okuyan son sınıf öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini değerlendirmeye alan Mixer Sessions jürisi, slogan olarak sanatın ulaşılabilir olmasını seçti. Sanatçıların eserleri eğer sanatseverlere ve sanat erbabına ulaşılabilir olursa, yaşamaya devam edeceğini ifade eden Mixer, resmi olarak çağrısını yaptı ve katılımcıların başvurularını kabul etmeye başladı.

Mixer Galeri’de eserlerinin sergilenmesini isteyen sanatçılar ve sanatçı adaylarını Mixer ekibi ve danışman yöneticiler değerlendirecek. Eğer bu yarışmaya katılmak istiyorsanız Mixer’in ana sayfasında yer alan başvuru formu ve form ile beraber istenilenleri eksiksiz hazırlamanız gerekmektedir. Daha sonra başvuru dosyasını “Mixer Sessions IV Başvuru” konu başlığıyla info@mixerarts.com’a yollamanız gerekmektedir.Başvuruların kabul edileceği son tarih 13 Nisan 2019 Cumartesi günüdür. Ayırca 13 Nisan günü 23.00’dan sonra başvurular değerlendirilmeyecektir.

Mixer Sessions IV’e başvuru yapmak istiyorsanız sanat eğitimi aldığınız bir üniversitenin son sınıf, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olmanız gerekmektedir. Başvuruda kullanacağınız eser size ait olmalıdır. Ayrıca daha önce Mixer Sessions IV’e katılmış olmanız düzenlenecek yarışmaya katılmanızı etkilememektedir; ancak başvurduğunuz eser sergiye dahil edilmişse, farklı bir eserle dahi yeniden katılamazsınız.

Başvuru dosyanızda yer alması gereken öz geçmişiniz hem Türkçe hem de İngilizce yazılmalı ve üçüncü tekil şahıs ağzından kaleme alınmalıdır.

Yarışmaya yolladığınız eser veya eserlere ait en az üç görsel dosyaya konmalı. Bu eserlerle ilgili açıklamalar ve yorumlarınızı açık anlaşılır bir dille yazmalısınız. Eser hem kendini göstermeli hem de yazınızla bütünleşmeli ve son olarak başvuru bilgilerini eksiksiz okumayı unutmamalısınız.