Mamut Art Project 2019 Başvuruları Başladı

Genç sanatçılar için en önemli yarışmalardan biri olan Mahmurt Art Project’in 2019 yılı başvuruları başladı. Modern sanat dalında kariyerlerinin başında olan sanatçıların, bağımsız yeteneklerin kendilerini tanıtma fırsatı bulmasını sağlayan Mamut Art Project bu sene de galerileri yeni sanatçıların eserleri ile dolduracak. Böylece, keşfedilmeyi bekleyen genç yetenekler, sanatseverler ile buluşacak.

Yeni yetenekleri, sadece sanatseverlerin tanıması değil, koleksiyonerlerin, küratörlerin de keşfetmesini amaçlayan Mamut Art Project

Mamut Art Project projesindeki amaç, sanatın farklı bir söylemi üzerinde duruyor. Her sene daha önce kendini herhangi bir platformda göstermemiş sanatçıların ortaya çıkmasını amaçlamakta, bunun yanında, jüri üyelerini de her yıl yenileyerek, farklı bakış açılarının değerlendirmesi ön plana alınmaktadır.

Tüm bu projelendirmenin yanında disiplinler arası çalışmayı da güçlendirme amacı gütmektedir. Böylece sanatçıların kendi dallarında tekrara düşmesi değil, yenilenmeyi de desteklemektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Öncelikle, bağımsız sanatçıların başvuruları alınmaktadır. Herhangi bir kurum tarafından destek almamış sanatçıların sergilenmemiş eserleri başvurabilir. Genelde, iki ay süren başvuru sürecinde, resimden sokak sanatlarına, heykelden fotoğrafa kadar çağdaş/modern sanata dâhil olan, sanatın her dalından eserler ile genç yetenekler bu projeye katılabilir.

Her sene sergide yer alacak isimler, jüri üyeleri tarafından seçiliyor. Mamut Art Project’in o seneki seçilmiş beş jüri üyesi değerlendirmeleri yapmakta ve sergilenecek eserleri belirlemektedir.

Galerinin açılışından itibaren, genel olarak beş gün boyunca seçilmiş eserler sanatseverler ve koleksiyoner, küratörler ile buluşmaktadır. Böylece, sanat hayatlarının devamını sağlayacak büyük adımlardan birini atma şansına erişebilmektedirler.

Mamut Art Project 2019, bu sene Nisan ayında Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşecek. Yedincisi düzenlenecek serginin bu seneki jüri üyeleri ise Memed Erdener, Ari Meşulam, Aslı Seven, Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu ve Yeşim Turanlı olacak.

Eğer sanat anlayışınıza güveniyor ve eserlerinizin kitlelerle buluşması gerektiğini düşünüyorsanız, bu, siz genç yetenekler için kaçırılmayacak bir fırsat. Seçilen eserler arasında sizin eserleriniz olmasa dahi, çok yetkin isimlerin değerlendirmesinden bile geçmek kaçırılmaz bir fırsat. Belki de, yeteneklerinizi doğru yönlendiremiyorsunuzdur ve seçilmemek dahi size bir yol gösterir. Bundan dolayı, eğer herhangi bir yerde sergilenmediyse, muhakkak başvurunuzu yapın.