Heyecan verici genç bir yetenek : Aras Bulut İynemli

Son yıllarda, Türk televizyon ve hatta internet dizileri, sinema filmleri tüm dünyanın beğenisini toplamakta. Türk seyircilerinin yanı sıra dünyanın her bir yanından birçok sanatçıya ilgi duyulmakta. Son birkaç yılın yükselen ismi ise yakışıklı, genç ve yetenekli oyuncu: Aras Bulut İynemli

Aras Bulut İynemli kimdir?

Aras Bulut İynemli, son yılların en sevilen genç oyuncularından biri. Televizyon karşısına ilk olarak reklam filmlerinde çıkan Aras Bulut İynemli 1990 doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği bölümündeki eğitimi hala devam eden Aras Bulut İynemli’nin hayatı, oyunculuğa ilgi duyması ile bambaşka bir alana kaydı.

Yetenekli oyuncu figüran olarak rol aldığı yapımlarda kendini göstermeyi başardıktan sonra, kariyerinin ilk büyük rolünü önemli bir dizide kaptı. Bu rol ile tüm Türkiye Aras’ı tanımış oldu. Hatta tanımış olmadı zihinlere kazımış oldu. Öyle ki, bu dizideki rolü onu hatırlamayanlar için akla gelen ilk ismidir hala.

Aras Bulut İynemli’nin ilk büyük rolü “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” isimli efsanevi dizide oldu. Bu dizideki Mete rolüyle, hem ilk yayınlandığı dönemde, hem de daha sonra kalplerde büyük bir yer edindi. Mete rolü, genç oyuncunun ilk büyük rolüydü, ama alaylı olarak oyunculuğa giriş yapan bu genç isim, içindeki yeteneği ortaya koydu ve Mete karakteri bambaşka bir görünüme kavuştu.

İşte, yeteneğin ders olarak anlatıldığı bir ortamda örnek gösterilecek ilk isimlerden biri o. Çünkü Aras Bulut İynemli, oynadığı Mete karakteri ile bir ergen gencin her türlü ruh halini aksettirmiş, içinde yaşadığı sıkıntıyı, ailenin onda açtığı yaraları izleyenlere geçirmiştir. Birçok izleyici Mete’nin sahnelerini gözleri yaşlı izlemiştir.

Aras Bulut İynemli, bu rolünün akabinde 2013-2014 yılları arasında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Bayezid rolünü canlandırdı. Bir anda Mete’yi zihinlerden sildi bambaşka bir kişi olarak karşımıza çıktı.

Ardından 2015-2016 yıllarında “İçerde” dizisinde Umut/Mert karakterini canlandırdı. Bu rolde ise yine sıkıntılar içinde büyümüş ruhsal sıkıntıları olan bir karakterle karşımıza çıktı. Ve son olarak da Çukur dizisi ile ekranlarda. Yine farklı bir karakter.

Her oynadığı rolde başka birisi olmayı becerebilen, bir önceki rolü ile yeni rolünün bağını kesen bu genç, ilgi çekici yetenek uzun yıllar sanat hayatımızda var olacaktır.