Gençler Yetenekleri ile Nasıl Fark Yaratabilir?

Gençsiniz ve yeteneklisiniz. Ama tanınmak, bilinmek ya da takdir edilmek istiyorsunuz. Peki, ne yapmak gerektiğini de bilmiyorsunuz? Bir zamanların gözdesi Unkapanı hala aktif mi bilmiyorsunuz. Hangi yapımcı hangi menajer ile görüşülür ne yapılır bir el kitabı var mıdır?

Peki, yeteneklerine bir referans buldun. Ama bu fark yaratmak için yeterli midir? Herkesin herkes gibi olduğu bir devirde genç yeteneklerin farkını ortaya koyabilecekleri platformlar bulması zor. Ara ara yayınlanan yarışma programları yetenek avcılığının merkezi olsa bile bu, kişilerin devamlı olarak kullanabilecekleri bir platform değil.

İnternet genç yetenekler için bir mucize mi?

İnternetin hayatımıza girmesinden bu yana çok şey değişti. Ama değişimin en farklı olan kısmında olabiliriz. Sosyal medya platformları herkes için kapılarını aynı şartlarda açıyor.

Bir hesap açmak için herhangi bir özel gereksinim bulunmuyor. Ve dünyaya açılan bu kapıdan içeri girdikten sonra yapacaklarınız sizi ilgilendiriyor.

İnternetin adalet terazisi farklı çalışıyor. Güzel bir sesiniz olabilir. Bunu paylaşabilirsiniz. Bir bakarsınız ki tepkiler sizden daha az yetenekli bir şarkıcınınkinden çok daha düşüktür.

Bazen hiç planlı bir gösteriniz olmaz. Bir anda biri çekmiştir ve yayınlar. Bir anda tanınırsınız.

Sosyal medya insanları tanıtmakta bir virüs gibi hızlıdır. Peki, bu hız herkes için aynı mıdır? Elbette değildir.

Genç yeteneklerin farklılık yaratması için gereklilikler vardır

Öncelikle gerçekten yetenekli olmalı. Basit bir taklitçi, sıradan bir ses, kalıp gibi bir vücudun sergilediği dans etme arzusu yeterli değildir. Gerçekten yetenekli olmalısınız.

Sonra çok çalışmalısınız. Her yetenek çalışmaya ihtiyaç duyar. Çünkü emek yeteneklerinizi de şekillendirir.

Buraya kadar zaten sıradan, herkesin yapması gerekenler yazıldı. Farkı ortaya koymak ise kendiniz olmayı başarmaktan ve bunu yapmaktan vazgeçmemekten geçer.

Tanıtım ise yeteneklerinizi perçinler. Yeteneklerinizi nasıl sunacağınızı siz düşüneceksiniz. İki aynı yetenekli sese sahip kişiden biri patlıyor diğeri izlenmiyorsa uyguladıkları stratejilere bakmak lazım.

Nerede nasıl çekilmiş bir video? Video nasıl pazarlanmış? Videonun içinde hangi öğeler var? Video insanların ilgisini nasıl çekmiş? İşte bunun gibi ayrıntılar genç yeteneklerin fark yaratmasını sağlayacak öğelerdir.