Aksaray’da Tiyatro Günleri

Aksaray’da Tiyatro günleri yaşanıyor. Aksaray kültüre ve sanata doyuyor. Aksaray’da kültür sanat etkinlikleri kapsamında yeni oyunlar sergileniyor.

Aksaray’da kültür sanat etkinlikleri kapsamında oynanan yeni bir oyun izleyenlerden tam not aldı. Aksaray Belediyesinin katkıları ile sahnelenen “Benimle Delirir misin?” isimli oyun izleyenler tarafından çok sevildi.

Salonlar doldu taştı!

Aksaray halkının yoğun ilgi gösterdiği oyun, herkes tarafından çok beğenildi. Oyun, evli bir çiftin ilişkisini anlatıyor. Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan’ın hem yazdığı hem de oynadığı oyun, komedi türünde. Bir ilişkinin anatomisi olarak da tarif edilecek oyun, oldukça canlıydı. İzleyenleri de oyunun içine alan tiyatro sahnesi birçok güzel ana şahitlik yaptı.

Oyun, sadece olayların gelişimini anlatmadı. İki kişinin tanışması, sevgili olması ve evlenmesi ile başlayan iki perdelik oyun, evlilikle devam etti. Hem çok komik olaylar, hem de romantik olaylar sahnelendi. Küçük konulardan sarsılan evlilik hayatını anlatan oyunda duygusal anlar da yaşandı.

Tiyatro başka bir dünya

Tiyatro oyunları insanlara bambaşka dünyaların kapılarını açıyor. Canlı olarak sergilenen ve akıp giden bir hikâyeye gelen izleyici tepkisi de aynı anda performansa etki ediyor. Bu canlı iletişim de aslında her şeyi özetliyor.

Etki ve tepkinin en iyi örneği tiyatro. Oyunda ele alınan bir fikir kişileri o ana konsantre edebilirken, izleyenlerin tepkisi de oyuncuları motive ya da demotive edebiliyor.

“Benimle Delirir misin?” isimli oyun da çok bilinen bir hikâyeyi anlatıyor. İnsan ilişkilerini anlatan bu oyun insan ilişkilerinin en hassas konusunda duruyor. Aşk! Aşk nasıl başlar ve nasıl devam eder. Aşk bir araya gelen insanlar arasında neye dönüşür ve evlilik neleri öldürür, gibi soruların cevabını izleyenler birçok duyguyu bir arada yaşadı.

Seyircinin bir an olsun oyundan kopmayışı da hem oyunun güzel kurgusu, oyunculuğun güzelliği ama en çok da konusunun doğallığından kaynaklandı. Anadolu’nun güzide şehirlerinden olan <a href=”http://www.hurriyet.com.tr/aksaray-haberleri/

“>Aksaray’da Belediyenin en çok eğildiği konulardan biri, halkın sanattan kopmaması. Bundan dolayı son yıllarda birçok ilçede tiyatro salonları açıldı. Kültür merkezlerinde sergilenen oyunlar halk tarafından çok güzel bir tepkiyle karşılandı. Daha çok oyunun gelmesini isteyen halk, biletleri kısa sürede tüketti.